Anderson Talisca’dan Beşiktaş itirafı! ‘Kariyerimin en iyi günlerini yaşamıştım’

Suudi Arabistan Pro Lig ekiplerinden Al Nassr’da kariyerini sürdüren Anderson Talisca suskunluğunu bozdu. Brezilya basınından Globo’ya konuşan Anderson Talisca, Beşiktaş ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Kariyerinin en iyi günlerini Beşiktaş’ta yaşadığını belirten Anderson Talisca, “Bence kariyerimin en iyi günlerini Beşiktaş’ta yaşamıştım ancak Al Nassr’da Beşiktaş’taki dönemimi geride bıraktım. Ben oraya gittiğimde sadece altı yabancı vardı. Uzun vadede büyüme olacağını biliyorduk ama bu kadar hızlı değildi. Ronaldo’nun gelişiyle her şey değişti. Bugün, dünya liglerine bakarsanız Arap Ligi’nin ilk on arasında olduğunu görürsünüz. Giderek daha da gelişecek” dedi.

Benfica’da Jorge Jesus’tan çok şey öğrendiğini dile getiren Anderson Talisca, “Bahia’dayken biraz daha geride oynuyordum, Jesus benim ne kadar iyi bir bitirici olduğumu gördüğünde Benfica’da beni daha önde oynatmaya başladı. Tüm bunlar kariyerimde büyük bir fark yarattı. Aslında gelişimim için bir dönüm noktası oldu” ifadelerini kullandı.

Futbolculuk kariyerini noktalamadan önce Bahia’ya dönmek istediğini vurgulayan Anderson Talisca, “Şu anda Brezilya’ya dönmek hedefim değil, özellikle de kariyerim çok düzenli ve iyi yapılandırılmış olduğu için, on yıldır Brezilya dışındayım. Çok sağlam bir kariyer, çok yüksek bir performans standardını korudum. Ama Bahia’da bitirmek zaten planlanmış bir şey. Her zaman kalbimde olan bir şey, bana kapıları açan Bahia’ydı. Bu sevgiye sahibim. Ama hesap kitap yapmıyorum, dayandığım, dayandığım, iyi oynadığım sürece. Kalitesiz bir şekilde bitirmek istemiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x